...

BMW'nin Tarihi

 • Bmw; yani Türkçe olarak Bavyera Motor Fabrikası A. Ş. Alman otomobil üreticisidir. Aynı zamanda motosiklet, motor ve bisiklet üreticiliği de yapmaktadır. Şirket olarak 1913 yılında kurulmuştur ve merkezi Almanya'nın Münih kentindedir. İlk seneler uçak üreten bu şirket ilerleyen yıllarla birlikte otomobil üretimine geçmiştir. Bmw ayrıca Rolls - Royce ve Mini şirketlerini de sahibidir. Şirketin resmi olarak kullandığı dil İngilizcedir ve şirketin sloganı da; en gelişmiş sürülebilir makinadır. Bu slogan şirketin kendine olan güvenini ve kalitesini temsil etmektedir. 2. dünya savaşının sona ermesini takiben 1945 yılında müttefik kuvvetler; fabrika binasını kullanılamaz hale getirmişler ve bu yüzden de şirket bir süre mutfak ve bahçe malzemeleri üretmiştir. 1950 ' li yıllar ile birlikte tekrar otomobil piyasasına geri dönüş yapmış; 1960 yıllarından sonra ise çıkardıkları sedan ve spor serile ile altın çağını yakalamıştır. BMW ' nin ambleminde mavi ve beyaz renkler mevcuttur. Amblemin beyaz kısmı uçak pervanesini, amblemin mavi kısmı ise gökyüzünü sembolize etmektedir. Bunun nedeni ise ilk olarak uçak üretimi yapan bir firma olmasından kaynaklanmaktadır. BMW hali hazırda kalitesi; lüksü ve işçiliğindeki başarı ile en iyi otomobil firmalarının arasında yer almaktadır.
 • BMW'nin sahip olduğu diğer markalar
 • Mini – İngiliz markası
 • Rolls Royce - İngiliz markası
 • BMW'NİN REKOR KIRDIĞI UÇAK

  BMW ne üretirse üretsin her zaman hedefi en iyisini yapmak olmuş. Bu gördüğünüz uçak 1919’da 32 bin feet yükseğe uçarak dönemin rekorunu kırmış. Bmw tarihe ismini bir kere daha tarihe yazmış.

  BMW LOGOSU ' NUN BİLİNMEYENİ

  BMW logosunun dönen bir uçak pervanesinin oluşturduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. 1929’da pazarlama ekibi uçak mirasını hatırlamak isteyene kadar farklı logo kullanılıyordu. Logo aslında Rapp Motor ve Bavarya’ya bir saygı duruşuydu.

  BMW'NİN BİNASI

  4 Silindirli motor mirası o kadar önemli bir kavramdı ki 1960’larda marka, genel merkezini bu motorun şeklinde inşa ettirdi. Görenler hayranlıkla bakıyor.